S úctou Harvey Strub

Paul Maliszewski
Cena: 320 Kč Původní cena:

Skladem

Je rok 2001. Město Durham v Severní Karolíně. Harvey Strub píše dopisy Georgi W. Bushovi. Píše nejmocnějšímu muži na světě o náhodných setkáních na parkovištích před obchodními centry, o barvě nebe při výhledu z verandy či o vojenských letadlech přelétajících nad jeho rodným domem. Vzpomíná, touží, trpí výčitkami a píše dopisy prezidentu Georgi W. Bushovi. Dopisy Harveyho Struba jsou výběrem povídek ze zatím nedokončeného dlouhodobého projektu Paula Maliszewského.

přeložila Alžběta Franková / ilustrovala Magdalena Rutová / 120 stran / 120 × 185 mm / vazba V4 / ISBN 978-80-88444-01-5

Vážený pane prezidente,

v sobotu jsem se probudil pozdě. V pokoji bylo jasněji než obvykle. Světlo dovnitř protékalo přes rolety na okně a stěny barvilo do žlutých a zlatých odstínů jako v zámecké klenotnici kdesi na vrcholu hory. Kdyby tu se mnou byla Nancy, pomyslel jsem si, zůstali bychom v posteli. Z víkendového zařizování a všemožných úkolů bychom si postavili vor, a teprve až bychom byli oba připraveni, vypluli bychom na něm do země všeho, co nás čeká, co spolu vykonáme a čím se snad jednou sami staneme.

S úctou Harvey Strub

Prezident George W. Bush v Oválné pracovně před začátkem tiskové konference během rozhovorů s jordánským králem Abdalláhem II.

Proslov George W. Bushe během uvítacího ceremoniálu u příležitosti prezidentova turné napříč státem Maine.

Předvečer vánočních svátků. Prezident George W. Bush telefonuje členům armády Spojených států sloužícím v zahraničí.

Prezident George W. Bush přijímá potlesk na závěr proslovu v továrně Lincoln Electric Company v ohijském městě Euclid.

Paul Maliszewski
Jeho eseje byly publikovány v časopisech Harper’s, Granta a Bookforum. Krátké povídky pravidelně psal pro The Paris Review, One Story, Vice nebo J&L Illustrated. Jeho první soubor esejí Fakers vyšel v roce 2009 v nakladatelství The New Press. V roce 2011 vydalonakladatelství Fence Books sbírku povídek Prayer and Parable. Žije ve Washingtonu DC.

Přeložila Alžběta Franková / Ilustrovala Magdalena Rutová